Prosesler

SERT KROM KAPLAMA PROSESİ HCR 25 PLUS

TANIM

Sert Krom kaplama prosesi HCR25 PLUS florürsüz, hızlı sert krom kaplama yapan bir prosestir. Sert Krom kaplama prosesi HCR25 PLUS hidrolik elemanlar, iç dış motor aksamları, rotogravur, silindir kaplanması gibi birş çok kullanım alanı mevcuttur. Pratik olarak kaplanabilen bütün malzemeler istenilen kalınlıklarda kaplanabilir. Sert Krom kaplama prosesi HCR25 PLUS hem kurşun hemde platinize kaplanmış titan anotlar kullanabilir.

BU PROSESİN ÖZELLİKLERİ VE AVANTAJLARI

Sert Krom kaplama prosesi HCR25 PLUS florür içermediğinden ana malzemedeki aşınma sorunları en düşük seviyededir.Son derece hızlı olan kaplama hızı Sert Krom kaplama prosesi HCR25 PLUS' ı çok ekonomik yapmaktadır. Metal dağılımı ve örtücülük özelliği çok iyidir. Son derece kararlı bir prosestir.

KAPLAMANIN ÖZELLİKLERİ

Sert Krom kaplama prosesi HCR25 PLUS ile yapılan minimum ( 1000 HV 0.1) sertlikteki krom kaplamanın dahi aşınma direnci çok iyidir. Bu prosesle oluşturulan sert krom mikro çatlak özelliğine sahiptir. Bu nedenle demir malzemede istenen tüm korozyon değerlerini rahatlıkla karşılayabilir. Sert Krom kaplama prosesi HCR25 PLUS ile yapılan kaplama belirtilen akım değerlerinde parlaktır.


SERT KROM KAPLAMA PROSESİ HCR 90T PLUS

TANIM

Sert Krom kaplama prosesi HCRT90T PLUS florürsüz, hızlı sert krom kaplama yapan bir prosestir. Sert Krom kaplama prosesi HCRT90T PLUS hidrolik elemanlar, iç dış motor aksamları, rotogravür, silindir kaplanması gibi birçok kullanım alanı mevcuttur. Pratik olarak kaplanabilen bütün malzemeler istenilen kalınlıklarda kaplanabilir. Sert Krom kaplama prosesi HCRT90T PLUS hem kurşun hemde platinize kaplanmış titan anotlar kullanılabilir.

BU PROSESİN ÖZELLİKLERİ ve AVANTAJLARI

Sert Krom kaplama prosesi HCRT90T PLUS florür içermediğinden ana malzemedeki aşınma sorunları en düşük seviyededir.Son derece hızlı olan kaplama hızı Sert Krom kaplama prosesi HCRT90T PLUS'ı çok ekonomik yapmaktadır. Metal dağılımı ve örtücülük özelliği çok iyidir. Son derece kararlı bir prosestir.

KAPLAMANIN ÖZELLİKLERİ

Sert Krom kaplama prosesi HCRT90T PLUS ile yapılan minimum ( 1000 HV 0.1) sertlikteki krom kaplamanın dahi aşınma direnci çok iyidir. Bu prosesle oluşturulan sert krom mikro çatlak özelliğine sahiptir. Bu nedenle demir malzemede istenen tüm korozyon değerlerini rahatlıkla karşılayabilir. Sert Krom kaplama prosesi HCRT90T PLUS ile yapılan kaplama belirtilen akım değerlerinde parlaktır.


Parlak Krom Aktivasyon Prosesi AT-K

Özelliği:

Parlak Krom Aktivasyon Tuzu AT-K: Parlak nikel kaplanmış parçaların, krom kaplama öncesi elektrolitik olarak aktifleştirilmeleri için kullanılır.

Nikel Kaplamada kullanılan kimyasallar yada kötü yıkama suları nedeniyle oluşabilecek beyaz, sütsü lekeleri ve pasifleşme nedeniyle krom kaplanmama sorunları akımsız olarak kullanılan diğer krom aktifleme kimyasallarına oranlar akımlı olarak daha hızlı ve ekonomik bir şekilde çözüme ulaştırır.

Parlak krom Aktivasyon AT-K ile elektrolitik olarak aktifleştirilmiş nikelli parçalar ayrıca yıkama işlemine tabi tutulmadan direkt olarak krom kaplanabilir.


Parlak Krom PK 800

Parlak Krom PK800 oldukça parlak dekoratif krom kaplama yapan asidik karakterli katalizatörlü prosestir. Bu prosesin en belirgin özelliği geniş akım yoğunluğu sahalarında parlak ve girişkenliği yüksek bir kaplama sağlayabilmesidir.